Najczęściej zadawane pytania
Kredyt frankowy tak naprawdę nie jest kredytem walutowym a jedynie indeksowanym lub denominowanym do waluty CHF. Różnica polega na tym, że banki nawet nie posiadały franków które pożyczają, kredyt był wypłacany i spłacany w złotówkach jednocześnie jedynie odnosząc się do franka szwajcarskiego.
Bardzo duże. Na dzień dzisiejszy kancelaria z którą współpracuje nie przegrała ani jednej sprawy, statystyki wygranych spraw są pozytywne dla większości kancelarii i wynoszą około 98% spraw wygranych na korzyść konsumentów.
W przypadku wygrania jest możliwe kilka scenariuszy, jednak najbardziej prawdopodobny zakłada odzyskanie sumy pieniędzy nadpłaconych ponad kwotę kredytu, anulowanie pozostałego długu oraz otrzymanie odsetek.
Ryzyko jakie występuje w przypadku złożenia pozwu frankowego to poniesienie kosztów sądowych w przypadku ewentualnej przegranej w sądzie. Złożenie sprawy do sądu nie powoduje wypowiedzenia umowy, kredyt jest cały czas aktywny i można go spłacać do czasu podjęcia decyzji przed sąd. Również na skutek przegranej, bank nie ma możliwości wypowiedzenia kredytu ani zmiany warunków na bardziej niekorzystne dla kredytobiorcy.
Szacujemy czas trwania procesu na około 3 lata. Co ważne, czas ten może się różnić w zależności od sądu i być krótszy lub dłuższy.
Każdy kredytobiorca posiadający kredyt frankowy powinien zainteresować się możliwością odzyskania swoich pieniędzy. Weryfikacja umowy kredytowej nic nie kosztuje.
Pierwszym krokiem powinno być przesłanie skanu umowy kredytowej do działu analiz kancelarii. Dopiero po szczegółowej ocenie umowy oraz okoliczności w których kredyt był udzielany możemy stwierdzić czy zajmiemy się Twoją sprawą.
W sądach frankowicze wygrywają około 98% spraw z bankami.